Napájení automatického jeřábu

2018

 

Realizace: 2018

Oblast použití: Transport a logistika

Produkt: Navíjecí buben, Energetické řetězy, Kladkostroj

Výrobce: HARTMANN & KÖNIG, EKD, STAHL

Tento automatický jeřáb slouží pro dopravu balíků slámy v kotelně a využívá většinu v současnosti používaných napájecích systémů pro přenos energie a dat. Navíjecí buben pro přívod energie k uchopovacímu prostředku, samonosný energetický řetěz pro napájení kočky a energetický řetěz v kluzném provedení jako přívod hlavního napájení pro jeřáb.

Jako zdvihací jednotka je použit kladkostroj STAHL typ SHF 5016. Tento kladkostroj je s lanováním 2/2, tzn. na lanovém bubnu jsou navíjeny 2 lana. Navíc je lanový buben prodloužen jako důsledek rozměrů břemena. Nosnost kladkostroje je 2 x 800 kg, zdvih 9 metrů.

Pro napájení uchopovacího prostředku je použit navíjecí pružinový buben HARTMANN & KÖNIG typ LT 420 / 253, který navíjí kombinovaný kabel typ 25x2,5 + 5x1,5 ( C ) o délce 15m.

Napájení pojezdu jeřábu o délce 34 metrů zajišuje plastový energetický řetěz ekd typ PKK 228 / 200. Tento řetěz je v robustním kluzném provedení a navíc je vybaven vyměnitelnými kluznými botkami pro snížení tření mezi spodní a horní větví řetězu. Pro příčné napájení kočky o délce pojezdu 9 m je použit samonosný plastový řetěz ekd typ PKK 341 / 200. Tento řetěz je pro zvýšení stability vybaven příčkami v každém článku a zvýšeným předpětím. Oba řetězy jsou vybaveny flexibilními kabely pro přenos energie, řídích signálů i dat.

 

Obrázky

Kontaktujte nás pro zpracování nabídky

Budeme se snažit odpovědět co nejdříve.
Vaše údaje nebudeme nikde zveřejňovat.