Za 48 hodin…

V posledním vydání koncernového časopisu firmy Stahl byli jeho čtenáři na celém světě informováni o zajímavé zakázce, kterou naše společnost realizovala ve firmě Rehau. Anglickou i německou verzi časopisu si můžete stáhnout níže a její český překlad uvádíme dále v této aktualitě

Firma SLT components, obchodní partner STAHL CraneSystems GmbH, modernizuje jeřábové zařízení v České republice.

Přibližně 400 km východně od Prahy v Moravské Třebové vyrábí metodou vstřikování a extruzí plastů součástky pro automobilový průmysl společnost REHAU Automotive s.r.o. S křehkými součástkami se musí zacházet opatrně a právě proto bylo nezbytné modernizovat stávající jeřábové zařízení. Za pouhý víkend český výrobce SLT components s.r.o., certifikovaný obchodní partner firmy STAHL CraneSystems, vyměnil na stávajícím mostovém jeřábu původní kočku za novou. Nová kočka je vyrobena na míru a je osazena dvěma novými lanovými kladkostroji STAHL.

Po důkladném prozkoumání maximálního bezpečného provozního zatížení a konstrukci stávající jeřábové dráhy, se firma SLT components rozhodla pro zachování stávajícího jeřábu a instalaci nové jeřábové kočky. Kočka je vybavena lanovým kladkostrojem ASF 7 jako hlavním zdvihadlem a lanovým kladkostrojem SHF 6 jako pomocným zdvihadlem od společnosti STAHL CraneSystems. U kladkostroje ASF 7 se zvýšila nosnost na 32 tun. Pomocný kladkostroj SHF 6 má nosnost 20 tun. Aby bylo dodrženo co nejmenší zatížení jeřábové dráhy, konstrukce budovy a bylo zajištěno minimální dynamické namáhání, jsou oba lanové kladkostroje řízeny frekvenčním měničem. Obě zdvihadla mohou být v provozu nezávisle na sobě nebo pracovat v tandemu. Dosahují rychlosti zdvihu 4 m/min při 100% zatížení. Firma SLT components realizovala náročnou výměnu zdvihadel během jednoho jediného víkendu. Nebylo nutné přerušit výrobní provoz a REHAU Automotive se mohl věnovat svým zákazníkům jako obvykle. Spolehlivost zařízení zákazníka také uspokojila a krátce po instalaci byla podepsána nová smlouva na dodání mostového jeřábu vybaveného stejnou kočkou a stejnými lanovými kladkostroji.

 

Ing. Zbyněk Dvořák

Soubory ke stažení

The new travel carriage was installed on the existing crane in just 48 hours.
A new travel carriage with an ASF 7 as main and an SHF 6 as auxiliary hoist was installed on the existing double girder overhead travelling crane.
The frequency inverter enables careful lifting and lowering of the loads.

Kontaktujte nás pro zpracování nabídky

Budeme se snažit odpovědět co nejdříve.
Vaše údaje nebudeme nikde zveřejňovat.